W dniu 3 grudnia 2019 przewodniczący klas 6 wzięli udział wraz z pedagogiem szkolnym w IV konferencji z okazji Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka -  30 rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka na temat "Moje prawa - ważna sprawa", która odbyła się w MDK w Ostrowie Wielkopolskim. Uczniowie obejrzeli  krótkie inscenizacje bajek ukazujących przemoc dorosłych wobec dzieci. Na tej podstawie zostały omówione Prawa Dziecka. Główną prelegentką była pani psycholog rozwojowa Dorota Zawadzka znana z programu Superniania. Omówiła ona "Moje prawa w sieci - hejt, anonimowość, prywatność, netykieta, kultura". Kolejnym występującym był psycholog z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka w Poznaniu p. Piotr Urbaniak. Przedstawił on profilaktyczny, interaktywny film pt.: "Masz wybór" pokazujący konsekwencje wyborów młodych ludzi i ich wpływu na relacje rówieśnicze oraz reakcje otoczenia.

Opracowała:    I.Posadzy

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd