Dnia 29 listopada  w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się Międzyszkolny Konkurs „Wolontariat w poezji” połączony z obchodami XV-lecia istnienia szkolnego wolontariatu „Pomocna dłoń” działający w/w szkole.   Głównym celem konkursu było popularyzowanie twórczości poetyckiej, rozwijanie sprawności pisania wierszy i odkrywanie młodych talentów. Swoje wiersze zaprezentowali uczniowie z  ostrowskich szkół podstawowych.  Naszą szkołę reprezentowała  w swoim autorskim wierszu pt. „ Pomocna Rada”  Antonina Staszak uczennica klasy IVb.   Ze względu na wyjatkową tematykę utwórów, wszyscy młodzi poeci byli zwycięzcami. Za swoją prezentację zostali nie tylko nagrodzeni brawami widzów, ale również otrzymali drobne upominki. Zapraszam do przeczytania wiersza Antoniny!

„ Pomocna Rada”

Gdzie jest miłość?

Gdzie nadzieja?

Gdzie pomocna dłoń zniknęła?

Czy Ci wszystko obojętne?

Przyjacielu, co mnie słuchasz

Może słowom mym zaufasz?

I do puszki wrzucisz grosik,

A starszemu weźmiesz koszyk,

Smutku, biedy głos usłyszysz

I tę prawdę wnet wykrzyczysz,

Że ta pomoc, prosta sprawa,

To jest właśnie moja rada!

Antonina Staszak IV b

Opracowała: U. Kupczyk