Pod koniec listopada w świetlicy szkolnej odbyła się uroczystość „Pasowanie na Świetlika”. Jest to szczególny dzień, bowiem każdego roku w poczet świetlicowej gromady zostają włączeni nowi uczniowie. Na samym początku nauczyciel zaprosił wszystkich uczestników do wspólnej zabawy integracyjnej „Domino”. Zanim przystąpiono do uroczystego ślubowania i aktu pasowania uczniowie musieli wykonać kilka zadań.

Pod bacznym okiem jury, które składało się z Pań dyrektor, wychowawców klas I oraz nauczycieli świetlicy uczniowie przechodzili kolejne próby. Bez trudu radzili sobie z próbą wiedzy na temat świetlicowych reguł. Z łatwością wykonywali przysiady, pajacyki, podskoki, siad po turecku oraz ćwiczenia oddechowe, które miały sprawdzić ich sprawność fizyczną. Nie straszna okazała się dla nich również próba wygimnastykowania języka polegająca na wymawianiu trudnych wyrazów oraz próba smaku. Zadaniem uczniów było zjedzenie kawałka cytryny, po którym to należało się uśmiechnąć. Ostatnia z prób o nazwie „zgaduj zgadula” związana była z odgadywaniem tytułów bajek oraz baśni.

Po pozytywnej ocenie wszystkich wykonanych zadań pierwszoklasiści przystąpili do ślubowania i złożyli przyrzeczenie. Po nim nastąpiło uroczyste pasowanie na świetlika, którego dokonała Pani dyrektor Justyna Uciechowska. Na koniec wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy. Mamy nadzieję, że ów dzień na długo pozostanie w pamięci naszych młodszych kolegów i koleżanek. Życzymy im wielu sukcesów w nauce i samych przyjemnych chwil spędzonych w świetlicy szkolnej.

Opracowała: Joanna Marcinczak

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!