16-sty października jest rocznicą wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Tegoroczna data była szczególnie wyjątkowa dla Szkoły Podstawowej nr 9 w Ostrowie Wielkopolskim, ponieważ placówka obchodziła 15-tą rocznicą nadania szkole imienia Jana Pawła II. Dzień Patrona stanowił świadectwo o pięknie kultywowanej tradycji.

     Tego dnia uczniowie klas II-VI spotkali się ze swoimi wychowawcami na zajęciach, które przybliżały im sylwetkę patrona. Klasy II-III wykonywały zakładki do książek z cytatami Jana Pawła II. Wszystkie prace ukazały niezwykłe przygotowanie dzieci do ich wykonania. Ponadto wychowawcy zapoznawali najmłodszych z postacią Ojca Świętego, czytając fragmenty literatury dziecięcej, m. in. „Jan Paweł II, czyli jak Karolek został papieżem” i multimediów.

     Klasy IV-VI wykonywały gry edukacyjne, puzzle oraz karty dydaktyczne, które ukazywały nie tylko bogaty życiorys Jana Pawła II, ale także jego pielgrzymki, świętych, których kanonizował, myśli, które kierował do wiernych. Prace stanowiły o inwencji twórczej, a nade wszystko o nieustających poszukiwaniach wiedzy na temat świętego Jana Pawła II.

     Wieczorem w kościele pw. św. Pawła Apostoła w Ostrowie Wielkopolskim uczniowie, rodzice i nauczyciele wzięli udział we Mszy św. dziękczynnej, podczas której wyrażali swoją wdzięczność za postać swojego patrona.

     Po Eucharystii wszyscy zebrani wysłuchali montażu słowno-muzycznego w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli szkoły. Recytowano poezję Karola Wojtyły i ubogacono ją muzyką religijną i klasyczną w wykonaniu chóru szkolnego pod kierunkiem Roberta Kaczorowskiego, skrzypaczki Anny Pyszel i pianistki Julii Mączyńskiej.

     Podczas jubileuszowych wydarzeń obecni byli zaproszeni goście. W uroczystości wzięli udział: Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego, Ewa Matecka, zastępca prezydent miasta, Dawid Korzeniewski, dyrektor biura senatora Łukasza Mikołajczyka, Nina Adamczewska, przewodnicząca Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Kaliskiej oraz dyrekcja zaprzyjaźnionego Publicznego Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II. Na zaproszenie odpowiedzieli również Stefan Glinkowski i Barbara Maciejewska – dyrekcja placówki, która piętnaście lat temu doprowadziła do nadania szkole imienia Ojca Świętego oraz Jacek Moch, ówczesny przewodniczący Rady Rodziców ostrowskiej „dziewiątki”.

     Wydarzeniu w świątyni towarzyszyła wystawa fotografii i prac uczniów przygotowana pod kierunkiem Haliny Bąkowskiej, Ewy Waleńskiej i Jolanty Bury.

     Jubileusz 15-lecia nadania Szkole Podstawowej nr 9 imienia Jana Pawła II i 38. rocznica jego wyboru na Stolicę Piotrową ukazała wszystkim zebranym, jak istotne jest dla nauczanie całe dziedzictwo Jana Pawła II , który całym swoim życiem ukazywał, jak należy „od siebie wymagać”.

         Zapraszamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ Z KONCERTU.

Opracowały: B. Gruszczyńska - Kozan, K. Winiecka

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!