W dniu 6 grudnia 2019 r. uczniowie klasy Id wybrali się z wizytą do Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Ostrowie Wielkopolskim. Ta wizyta miała szczególne znaczenie dla dzieci – mieli oni możliwość zwiedzenia ośrodka oraz zobaczyć warsztaty, które codziennie odbywają się w ośrodku - zajęcia plastyczne, informatyczne, ruchowe oraz krawieckie. Uczniowie mogli się przekonać, jak osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową kształtują swoje umiejętności społeczne i zaradność życiową. Przy okazji wizyty mogli również porozmawiać z wychowankami tamtejszej placówki o wspólnych zainteresowaniach, zabawach oraz zwiedzić ich nowy dom, który jest przepiękny. Takie spotkania to korzyść dla obu stron. Podopieczni Powiatowego Ośrodka Wsparcia w Ostrowie Wielkopolskim otrzymali dużą dawkę radości, a dzieci uczyły się szacunku do nich. Takie był właśnie cel tego spotkania - by poprzez integrację  sprawić wszystkim radość.

Podopieczni wykazali się serdecznością, otwartością i opiekuńczością. Naprawdę cieszyli się z naszej wizyty. Bardzo dziękujemy i do zobaczenia wkrótce!

Opracowała: A.Szczurek

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!