Świetlicę szkolną odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 15 w Ostrowie Wielkopolskim.

Gości powitał zespół „Księżniczki”. Specjalnie na tę okazję przygotował program pod hasłem „Owoce są super”. Dziewczynki z klasy II d zaprosiły przedszkolaków do wspólnej zabawy – rozwiązywania zagadek. W każdej opracowanej rymowance, pojawiała się nazwa owocu. Owoce stały się również tematem prac plastycznych. Mali twórcy z zapałem przystąpili do realizacji zaplanowanych działań, dzięki czemu w krótkim czasie, powstały prawdziwe dzieła sztuki, które zostały zaprezentowane w „Owocowej Galerii”. Ponadto uczestnicy zajęć wzbogacili swoją wiedzę na temat witamin oraz ich wpływu na organizm człowieka i usłyszeli, jak ważna jest konieczność mycia owoców przed ich spożyciem. Podczas warsztatów, najmłodsi otrzymali zdrowe jabłka i soczki. Muzycznym akcentem było wspólne odśpiewanie piosenki pod tytułem „Jagódki”. W spotkaniu uczestniczyła pani Maria Gryczka – wicedyrektor szkoły.

W ramach innowacji pod hasłem „Wszystko o…”, czyli cyklu spotkań z przedszkolakami i uczniami klas I – III, najważniejszym aspektem jest promocja zdrowego stylu życia, podejmowanie działań przeciw otyłości i eliminowanie z jadłospisu niezdrowej żywności. Zaangażowanie (zarówno przedszkolaków, jaki i ich starszych kolegów) tylko utwierdza nas w przekonaniu, że tego typu inicjatywy są niezbędne. Już niebawem kolejne „zdrowotne spotkanie”!

Opracowała: B. Krupka

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!