Ugniatanie, wałkowanie, wykrawanie, lukrowanie, dekorowanie, a także mączna minibitwa (a po niej – oczywiście - zamiatanie)  to niektóre z czynności, wykonywane 6 grudnia przez uczniów klasy VI C. Opracowany specjalnie na potrzeby tego dnia przepis z minionego roku (23 uśmiechy, worek zapału, szklanka współpracy, kilka opakowań radości, 2 kilogramy pomysłów, garść fantazji i szczypta świątecznych rytmów w tle. Wszystkie składniki dobrze ze sobą połączyć i tworzyć kolorowe ciasteczka, a następnie koniecznie ułożyć je starannie … w brzuchu) bardzo dobrze sprawdził się ponownie.  Wspomniany worek zapału spowodował, że zarówno upieczenie pierniczków, jak i ich dekorowanie odbyło się w błyskawicznym tempie, a najprzyjemniejszym punktem dnia była, jak zawsze degustacja. Część pierników została starannie ułożona w … brzuchu, a część pozostawiona w sekretnym schowku na kolejne wspólne chwile. 

Opracowała: E. Mucha-Lewicka

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd