Święta Bożego Narodzenia to chyba najpiękniejsze święta w roku. Jest to okres szczególny i radosny, kojarzony także z zadumą, refleksją i pojednaniem. To czas rodzinnych spotkań, obdarowywania się podarunkami, śpiewania kolęd i przygotowywania smakowitych potraw. Święta te przywołują w naszej pamięci niepowtarzalne zapachy.
O to, by magiczne zapachy świąt na długo pozostały w pamięci, zadbali wychowankowie ostrowskiej „dziewiątki”. Dzięki zaproszeniu pani Agnieszki Gawareckiej z Zespołu Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim, dzieci z klasy 6e i 2b miały możliwość uczestniczyć w warsztatach kulinarnych. Podobnie jak w ubiegłym roku młodzi kucharze zajmowali się przygotowywaniem aromatycznych pierników. Uczniów zebranych w ogromnej i pięknie wyposażonej pracowni gastronomicznej powitali ich starsi koledzy, którzy związali swoje dalsze wykształcenie z zawodem - technik żywienia i usług gastronomicznych.
Te niecodzienne zajęcia, stały się znakomitą okazją do doskonalenia pracy w grupie, zabawy i integracji. Uczniowie usprawnili swoje zdolności manualne, a w trakcie dekorowania pierniczków wykazali się niezwykłą kreatywnością i pomysłowością. Mali kucharze przekonali się, że samodzielnie przyrządzone potrawy mogą być smaczne a wspólne, aktywne spędzanie czasu daje wiele przyjemności i satysfakcji. Umiejętności zdobyte podczas warsztatów na pewno będą wykorzystywane w życiu codziennym, a zapracowani rodzice z całą pewnością mogą liczyć na pomoc swoich pociech!

Opracowała: A. Pietrzak