Grudzień nieodzownie przywodzi na myśl niezwykłe chwile, niespodzianki i odczuwa się w nim inną, wyjątkową, charakterystyczną tylko dla przedświątecznego czasu energię. Uczniowie klasy 6C przez kilka ostatnich dni zajmowali się również czymś, czego nie robią na co dzień: pisali listy świąteczne w języku angielskim do swoich portugalskich kolegów i koleżanek. Ich zadaniem było opisanie polskich tradycji bożonarodzeniowych, a także zwyczajów świątecznych panujących w ich rodzinach. Do każdego listu uczniowie dołączyli pięknie zapakowane upominki. Dla wszystkich uczniów przesłane zostały także polskie smakołyki. Tuż przed 6 grudnia  pomocna pani Mikołajowa i jej uczynny elf dostarczyli paczkę na pocztę. Przesyłka powinna dotrzeć do czekających na nią adresatów jeszcze przed Bożym Narodzeniem, jednak najpierw musi przemierzyć ponad 3000 kilometrów.  Podobna paczka 4 grudnia wyruszyła z Portugalii także w naszym kierunku. Oczekujemy jej z niecierpliwością.  

Opracowała: E. Mucha-Lewicka

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!