„Dziecko może nauczyć dorosłych trzech rzeczy: cieszyć się bez powodu, być ciągle czymś zajętym i domagać się ze wszystkich sił, tego czego się pragnie” 

Paulo Coelho

  20 listopada to wyjątkowa data – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment,  w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W tym roku mija dokładnie 30 lat od uchwalenia najważniejszego dokumentu stanowiącego o prawach najmłodszych. „Dziewiątka”  wspólnie z UNICEF  świętowała ten dzień i pokazała, że prawa dziecka są ważne. Na znak solidarności ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane, przyłączyliśmy się do globalnej akcji UNICEF #GoBlue . Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani na niebiesko – solidaryzując się z setkami tysięcy mieszkańców innych krajów zaangażowanych w projekt.      W tym roku już po raz piąty w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Praw Dziecka. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka jest  dzieciństwo –„dla każdego dziecka, dzieciństwo”. Z tej okazji do ciekawych inicjatyw, dyskusji  i zabaw, nauczyciele zachęcali zarówno dzieci z klas pierwszych, drugich  i trzecich, jak i starszych wychowanków grupy wiekowej  IV – VIII. Uczniowie uczestniczyli także w montażu słowno – muzycznym poświęconym prawom dziecka.  Dzień  Praw Dziecka stał się w ostrowskiej „dziewiątce” znakomitym pretekstem do wspólnego świętowania i realizacji wielu przedsięwzięć związanych  z prawami najmłodszych. Bez wątpienia – 20 listopada to święto dzieci i dorosłych. Czas uśmiechu, refleksji, rozmów o dziecięcych potrzebach, troskach i doskonały moment na zadanie niezadanych dotychczas pytań. Nie zapominajmy jednak, że oprócz praw dziecka, człowieka, mamy także obowiązki.

Opracowała: A. Pietrzak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!