„Najsympatyczniejszy zwierzak z wybranego utworu Marii Konopnickiej” - to tytuł XIV Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego zorganizowanego, jak co roku o tej porze, w Szkole Podstawowej nr 1.

Trzyosobowe drużyny z klas I, II i III przystąpiły do tworzenia swoich dzieł różnymi technikami: klasy pierwsze i drugie malowały pastelami, trzecie – farbami plakatowymi. Reprezentacje naszej szkoły wykonały bardzo piękne, oryginalne, barwne i ciekawe prace. Klasy trzecie reprezentowali: Weronika Ćwiklak, Szymon Małyszka i Adam Olszak z klasy III c (wychowawca - pani Maria Łuczak), klasy drugie: Alksandra Netter, Aleksander Woźniak, Michalina Witaszek z klasy II g (wychowawca - pani Bogumiła Kozan), klasy pierwsze: Julita Jurasik, Zofia Kaczmarek, Amelia Kłysz z klasy I a (wychowawca - pani Małgorzata Frąszczak).

Wielką niespodziankę sprawili nam pierwszoklasiści, którzy zdobyli drugie miejsce na swoim poziomie, wśród wielu ostrowskich szkół. Zwycięzcy otrzymali książki Marii Konopnickiej, a wszyscy - pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy młodym artystom i namawiamy do rozwijania swoich talentów.

Opracowała: M. Łuczak