W ubiegły czwartek klasa Ve (wych. Katarzyna Śliwińska) pod opieką wychowawcy oraz nauczycielki języka polskiego (p. Beaty Hadryan - Grzywnej) miała możliwość uczestniczenia w warsztatach prowadzonych przez pracowaników Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (wydział zamiejscowy w Kaliszu). Zajęcia odbyły się w ramach prowadzonego przez szkołę eksperymentu pedagogicznego pod nazwą "Klasa o profilu medialnym w szkole podstawowej".

Warsztaty obejmowały dwa bloki tematyczne. Pierwszy z nich dotyczył montażu dźwięku w filmie, natomiast drugi był wprowadzeniem do filmu i fotografii.

Nasi uczniowie mieli okazję stanąć przed kamerą i obiektywem aparatu, a także dostrzec, jak ważne są efekty dźwiękowe w filmie. Poza tym jako nieliczni zostali przywitani i oprowadzeni przez prodziekana  ds. nauki i rozwoju kadry, dra Radosława Nawrockiego, który pogratulował im udziału w eksperymencie.

Spotkanie to było pierwszym z cyklu warsztatów, które klasa medialna będzie obywać cyklicznie, aż do zakończenia eksperymentu.

Opracowała: K. Śliwińska