W miniony czwartek  grupa uczniów klas VIII (opiekun Ewa Szóstak) udała się do IV Liceum Ogólnokształcącego, aby wziąć udział w Regionalnym Językowym Festiwalu Bożonarodzeniowym. W ramach festiwalu przeprowadzone zostały warsztaty językowe, konkurs piosenki oraz konkurs na kartkę świąteczną. Celem festiwalu jest zmotywowanie i zachęcenie uczniów do nauki języków obcych poprzez rozwijanie zdolności wokalnych i artystycznych. Na początku uczniowie zostali podzieleni na grupy i udali się na warsztaty językowe, które obejmowały następujące tematy i języki: 1. Pierwsza lekcja języka hiszpańskiego. 2. Pierwsza lekcja języka francuskiego. 3. Amazing facts about British and American English – warsztaty z języka angielskiego. 4. Tradycje Bożonarodzeniowe w Niemczech – warsztaty z języka niemieckiego oraz  prezentacja  zajęć za pomocą komunikatora Skype.  Po przeprowadzonych warsztatach mieliśmy okazję wysłuchać przepięknych utworów w wykonaniu uczniów IV LO oraz uczniów klas VIII biorących udział w festiwalu. Naszą szkołę reprezentowała Julia Chmielina z klasy VIII c, która pięknie zaprezentowała utwór Ariany Grande zatytułowany „Last Christmas”. Podczas festiwalu nastąpiło także rozstrzygnięcie konkursu na kartkę  Bożonarodzeniową / świąteczną. Ocenie podlegała kreatywność uczniów w wykonaniu kartki  oraz poprawność językowa życzeń. Radość była ogromna, ponieważ uczeń naszej szkoły Eryk Marcinkowski z klasy VIII b zdobył I miejsce , natomiast Zuzanna Wiśniewska z klasy VIII c otrzymała wyróżnienie. Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie w przygotowania do konkursów oraz aktywny udział w festiwalu.

Opracowała: E.Szóstak

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!