„Dumą swojej szkoły być
Ze wszystkimi pierwszakami
Ślubujemy dziś”

     17 października 2016r. pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 9 złożyli najważniejsze szkolne przyrzeczenie. Na ten moment z niecierpliwością czekali zarówno uczniowie jak i ich rodzice. Do uroczystości, która rozpoczęła się o godz. 10.00 przystąpiło 40 uczniów z dwóch klas.

     Oficjalna część imprezy rozpoczęła się wprowadzeniem Sztandaru i odśpiewaniem Hymnu Szkoły. Następnie, prowadząca uroczystość pani Agnieszka Resler serdecznie przywitała zgromadzonych gości. Wśród zaproszonych znaleźli się: Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu pani Jolanta Maćkowiak, panie Dyrektor zaprzyjaźnionych z naszą szkołą przedszkoli, przedstawiciele Rady Osiedla nr 4 oraz rodzice pierwszoklasistów.

     Moment samego Ślubowania poprzedziło zapoznanie ze Sztandarem Szkoły. Dzieci dokładnie obejrzały szkolną chorągiew, dowiedziały się z jakich elementów się składa, jakie posiada napisy i symbole. Odświętnie ubrani, najważniejsi bohaterowie wydarzenia, w granatowych biretach na głowach, z kolorowymi kokardami przypiętymi do białych bluzek odważnie i radośnie brali udział w uroczystości. Uczniowie zaśpiewali Hymn Szkoły, wysłuchali życzeń skierowanych do nich przez panią Naczelnik Wydziału Oświaty i Sportu - Jolantę Maćkowiak i panią Dyrektor Justynę Uciechowską, złożyli Ślubowanie na Sztandar Szkoły, dumni i wyprostowani przyjmowali od pani Dyrektor pasowanie na pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej nr 9. Niezapomnianą pamiątką tego wyjątkowego wydarzenia pozostanie prezent, który w imieniu pani Prezydent Miasta Ostrowa Wielkopolskiego - Beaty Klimek wręczała pani Naczelnik. Jest to pióro z wygrawerowanym imieniem każdego pierwszoklasisty.

     Po zakończeniu części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Najpierw starsi koledzy i koleżanki z klasy IV a zapewnili młodszych kolegów o swojej pomocy i zaproponowali opiekę dzieląc się doświadczeniami z początków edukacji, następnie obie klasy kolejno prezentowały swoje umiejętności na scenie.

     Ostatnim miłym akcentem tego niezwykłego dnia były spotkania w klasach i wspaniałe przyjęcia, podczas których nastąpił dalszy ciąg niespodzianek. Rodzice przygotowali wspaniałe ciasta i inne słodkie przyjemności. Każdy uczeń otrzymał w prezencie „Kuferek matematyczny”, który uatrakcyjni i ułatwi naukę w pierwszym etapie kształcenia.
Życzymy pierwszoklasistom aby cały okres pobytu w naszej szkole był tak radosny i pełen wrażeń jak Dzień Ślubowania.

     Zaxchęcamy do obejrzenia GALERII ZDJĘĆ Z TEJ UROCZYSTOŚCI.

Opracowała: M. Frąszczak

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!