W środę 18 grudnia w atmosferze zbliżających się świąt uczniowie klas 3 wzięli udział w kokursie pt. ,,Zwyczaje świąt Bożego Narodzenia w Polsce.” Celem konkursu było zachęcanie dzieci do poznawania tradycji i zwyczajów świątecznych, charakterystycznych dla kultury chrześcijańskiej, które sięgają dawnych czasów. Uczniowie zmierzyli się z m.in. z pytaniami: Co oznacza słowo wigilia? Jakie są tradycyjne potrawy wigilijne? Kiedy starym zwyczajem zasiadano do wieczerzy wigilinej?

Najlepszymi z najlepszych okazali się: Nikodem Wybandowski z kl. 3b, Oliwia Bartnik z kl. 3b, którzy zajeli ex aequo 1 miejsce z liczbą punktów 26. Miejsce drugie zajeła Dorota Sobczak, a miejsce trzecie Zuzanna Zielonka również z klasy 3b. Wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie gratulujemy i zapraszamy za rok.

Konkurs został przygotowany przez p. Natalię Furmaniak oraz p. Kingę Wiertelak.     

Opracowała: N. Furmaniak

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!