W przedświątecznym okresie uczniowie naszej szkoły,  w tym również wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Podaj dalej”,  chętnie angażują się w rożne działania mające na celu pomoc innym. Tradycyjnie nasza szkoła włączyła się w akcję „ Niech Wszyscy Mają Święta”, której głównymi organizatorami są Telewizja PROART oraz Konferencja Stowarzyszenie św. Wincentego a’Paulo. W tym roku była to już XIX edycja akcji. Przez 2  kolejne grudniowe  weekendy (piątki i soboty) uczniowie klas V - VIII dyżurowali w sklepach Netto,  Biedronka i Dino  zachęcając klientów do zakupu dodatkowych produktów z przeznaczeniem dla najbardziej potrzebujących mieszkańców miasta.  W akcję włączyło się  aż 49 uczniów, rekordzistą okazał się Marcin Kanclerz z klasy V d, który dyżurował  3 razy. Dwukrotnie dyżur pełnili:  Maciej Kaczmarek z kl. V d, Franciszek Pawlak z kl. V d, Krzysztof Szymanowski-Kubera z kl. V d, Wojciech Ślopek z kl. V d, Róża Albert z kl. VII b, Anna Karolak z kl. VII b, Paweł Szaliński z kl. VIII b, Paulina Pankros z kl. VIII b i Daria Rzeczkowska z kl. VIII b. Ich praca przyniosła zamierzony efekt, ponieważ klienci zachęcani przez naszych uczniów chętniej kupowali dodatkowe produkty i wkładali je do specjalnego kosza. W tym roku udało się zebrać 2,3 tony żywności, paczki trafiły do 860 osób. Z okazji świąt Bożego Narodzenia uczniowie naszej szkoły wykonali ok. 250 pięknych  świątecznych kartek z  życzeniami, które zostały przekazane osadzonym w Areszcie Śledczym w Ostrowie. W ostatnim tygodniu przed świętami nadeszły do naszej szkoły podziękowania: od Fundacji Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio z Poznania – za udział w akcji „Opatrunek na Ratunek”, oraz od Caritas w Ostrowie  - za włączenie się w zbiórkę żywności „Tytka Charytatywna”.  Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca dla innych i zaangażowali się w pomoc, dziękujemy!

Opracowała: Ewa Waleńska