Uczniowie klasy II a wraz z wychowawczynią na ostatni, świąteczny dzień w naszej szkole, przygotowali Jasełka. To już tradycja bożonarodzeniowa w naszej szkole, że wszyscy uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami i dyrekcją szkoły w nich uczestniczą. Każdy pragnie poczuć magię świąt i wejść w klimat tej grudniowej radości. Aktorzy wcielili się w role Maryi, Józefa, pastuszków biegnących do stajenki, trzech króli, aniołów i dzieci. Wszyscy pokłonili się Dzieciątku położonemu w żłóbku na sianie i złożyli mu dary i swoje serca. Literacką część uświetnił śpiew sześciu kolęd. Dwie z nich - „Bosy pastuszek” i „Do szopy hej pasterze” zostały odśpiewane wspólnie. Cała radość przeniosła wszystkich do ubogiej stajenki w Betlejem, gdzie maleńka Miłość błogosławi wszystkim.
Klasa 2a życzy wszystkim, by radość bożonarodzeniowa i pokój z niej płynący trwał we wszystkich na całym świecie przez cały 2020 rok.

Opracowała: B. Kozan

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!