W piątek 10.01.2020 r. w Szkole Podstawowej nr 9 im. Jana Pawła II odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Miejskiej Komendy Policji w Ostrowie Wielkopolskim, panem Nadkomisarzem Krzysztofem Kulą oraz panią Sierżant Patrycją Strumińską. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 1-3. Pan policjant przedstawił najważniejsze informacje dotyczące zasad, o których należy  pamiętać podczas odpoczynku w okresie ferii zimowych i nie tylko.

Policjant przypomniał, w jaki sposób powinno się poruszać, idąc po chodniku i poboczem, na jakim świetle przechodzić przez ulicę, w jaki sposób przechodzić przez pasy, gdy nie ma sygnalizacji świetlnej. Powiedział również o czym powinno się pamiętać jeżdżąc rowerem i samochodem. Podkreślił, jak ważne jest posiadanie odblasków, które mogą zapewnić bezpieczeństwo i uniknięcia groźnych sytuacji. Pogadanka zawierała zestaw konkretnych przykładów i  sytuacji mogących stanowić potencjalne  zagrożenie. Na koniec była możliwość zadawania pytań i uzyskania odpowiedzi na nurtujące pytania.

Opracowała: A. Szczurek

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!