23 stycznia Poczet Sztandarowy  naszej szkoły oraz Dyrektor Justyna Uciechowska, wzięli udział w obchodach 75 rocznicy wyzwolenia Ostrowa Wielkopolskiego spod okupacji hitlerowskiej. Rozpoczęła się ona dla mieszkańców naszego miasta 3 września 1939r. Wysiedlenia ,aresztowania, pierwsze egzekucje i niszczenie przez Niemców ważnych dla Polaków symboli budziły strach .O tych niezwykle trudnych chwilach opowiedziała Prezydent Ostrowa Beata Klimek. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, parlamentarzyści, młodzież z ostrowskich szkół i delegacja z gminy Kampinos. Gmina Kampinos to miejsce, w którym spoczywają żołnierze ostrowskiego 60 PP, który walczył w bitwie nad Bzurą. Uroczystość została zakończona odśpiewaniem Roty.

Opracowała: G. Lewandowska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!