W czerwcu 2019 roku, w związku z obchodzonym Rokiem Matematyki, został ogłoszony w naszej szkole konkurs fotograficzny „Matematyka w obiektywie”. Zadaniem uczestników konkursu było dostrzeżenie matematyki w otaczającej rzeczywistości, np. w przyrodzie, architekturze i utrwalenie wybranych obiektów na fotografii. Każdej pracy należało nadać tytuł związany z  pojęciem matematycznym, do którego zdjęcie się odnosi. W konkursie wzięło udział 17 uczniów klas V – VIII, zgłoszonych zostało ponad 70 fotografii. Prace uczniów zostały ocenione przez Komisję konkursowa w składzie: wicedyrektor p. Iwona Wojciechowska, p. Małgorzata Łabęcka, p. Leszek Łukawski, p. Katarzyna Śliwińska i p. Ewa Waleńska. Spośród wielu pięknych i interesujących fotografii komisja  nagrodziła i wyróżniła osiem.

I miejsce - Maria Ziółkowska  kl. V d Symetria osiowa

II miejsce - Agnieszka Włodarczyk  kl. V d Starożytne walce

II miejsce - Igor Ziółkowski  kl. VII d Sześciokąty foremne

II miejsce - Ewa Szpera  kl. V d Rzut koron drzew na płaszczyznę ziemi

III miejsce - Mateusz Michalak  kl. V d Symetria

III miejsce - Kamil Szukalski  kl. V c Jeden

Wyróżnienie – Maria Michałowska – Rzeźnik  kl. VI c Wieża Eiffla, czy piękna symetria?

Wyróżnienie – Olga Bargenda  kl. V a Okrąg z promieniami   Wszystkie konkursowe fotografie zostały zaprezentowane na wystawie, która cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły. Laureaci i pozostali uczestnicy konkursu odebrali dyplomy i nagrody rzeczowe podczas apeli grup wiekowych.

 Opracowały: K. Śliwińska i E. Waleńska

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!