Tegoroczne półkolonie organizowane dla uczniów ostrowskich szkół podstawowych przez Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” odbywały się w dwóch turnusach: 27 - 31 stycznia oraz 3 – 7 lutego. Nad bezpieczeństwem i realizacją celów czuwali kierownicy półkolonii – Maria Gryczka i Iwona Wojciechowska.

W drugim turnusie 32 dzieci aktywnie i kreatywnie spędziły czas wolny od zajęć szkolnych. Młodzi ludzie z zapałem i radością uczestniczyli we wszystkich zajęciach ruchowych w Parku Trampolin i Fitness Klubie, na Lodowisku Miejskim oraz w sali gimnastycznej.

W czasie warsztatów w pracowni plastycznej Dzika Śliwka uczestnicy półkolonii chętnie tworzyli swoje ciekawe dzieła. Wykonane przez nich pachnące mydełka i przepiękne torby ekologiczne na długo zostaną miłą i praktyczną pamiątką.

Wizyta w kinie Komeda i projekcja filmu „Śnieżka i Fantastyczna Siódemka” trafiła także w gusta półkolonistów. Była i straszna czarownica i wątek miłosny i bohaterskie krasnoludki i odwieczna walka dobra ze złem. W filmie poruszono bardzo ważny temat akceptacji swojego wyglądu i uświadamiania, że piękno to nie tylko wygląd i super buciki.

W trakcie trwania półkolonii odbywały się także różnorodne zajęcia w SP 9: zabawy integracyjne, pogadanki profilaktyczne i zajęcia promujące zdrowy styl życia, a także gry i zabawy edukacyjne online, były także planszówki i zabawy towarzyskie. Codziennie także wszyscy mogli zregenerować swoje siły dzięki zdrowemu i pysznemu ciepłemu posiłkowi.

„Kreatywne i twórcze półkolonie zimowe” szybko dobiegły końca, uczestnicy opuszczali naszą szkołę bogatsi o niezapomniane wrażenia, nowe znajomości , a także wiadomości i umiejętności. Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodką niespodziankę.

Opiekę nad dziećmi w czasie drugiego tygodnia półkolonii sprawowały: Maria Grobelna, Renata Sikora i Anna Szczęsna.

Półkolonie organizowane przez Stowarzyszenie „Ludzie dla ludzi” zostały dofinansowane przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski.

Opracowała: R. Sikora

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd