W Ostrowskim Centrum Kultury ogłoszono wyniki II edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Społeczność naszej szkoły głosowała na trzy projekty. Pierwszym z nich było „Centrum Nauki i Robotyki, czyli Szkoła Młodego Konstruktora”, które miało funkcjonować w budynku „dziewiątki”. Ta inicjatywa uzyskała 1264 głosy. Niestety ten wynik okazał się niewystarczający, aby znaleźć się w gronie wybranych zadań do realizacji w 2017 roku. Drugim projektem, na który zagłosowali głównie rodzice i nauczyciele ostrowskiej „dziewiątki”, był plac zabaw przy ulicy Jana Mertki i siłownia zewnętrzna przy terenie Szkoły Podstawowej nr 9. To zadanie otrzymało 1481 głosów i znalazło się na liście zadań do realizacji w nowym roku kalendarzowym. Ostatnim projektem, na którym zależało naszej społeczności, było wydarzenie sportowe „OSA – Ostrowianie Sportowo Aktywni”. To działanie uzyskując 1282 głosy, również zostało zakwalifikowane do projektów realizowanych w 2017 roku w ramach Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

   Bardzo się cieszymy z uzyskanego wyniku. Taki rezultat pokazuje, że naszej społeczności zależy, aby osiedle było miejscem wyjątkowym, przyjaznym, a jego mieszkańcy mogli na nim ciekawie i aktywnie spędzać czas wolny. Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, przyjaciołom oraz nauczycielom za zaangażowanie, bez którego sukces ten byłby niemożliwy.

   Pomysł powstania „Centrum Nauki i Robotyki, czyli Szkoła Małego Konstruktora”, który uważamy za ciekawy i potrzebny, będzie szukał realizacji w kolejnych edycjach OBO, a także w innych źródłach finansowania.

   Wyniki Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego:

ZADANIA DUŻE
ZADANIA MAŁE

 

Opracował: M. Berkowski 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!