26 lutego drugo- i trzecioklasiści przystąpili do pierwszego etapu XXII edycji Konkursu Ortograficznego „Mistrz Ortografii”. W szkolnych eliminacjach wzięło udział 22 uczniów. Od tego jak dzieci poradziły sobie z poprawnym zapisem tekstu pt. „Byle do wiosny”, zależał ich udział w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 5, 24 marca 2020r. Do drugiego etapu zakwalifikowali się uczniowie z klasy III a: Zofia Groszek, Filip Barański i Julianna Pietrasik. Dyktando okazało się szczególnie trudne dla uczniów klas drugich, ponieważ tekst dla nich i dla trzecioklasistów był ten sam. Gratulujemy odwagi i umiejętności, bo poradzili sobie z wieloma trudnościami ortograficznymi, np.: szarobury ogród, najdroższa superzabawka, główny bohater, huczne przyjęcie, wehikuł czasu i wiele innych. Zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

Opracowała: M. Łuczak

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!