27. lutego 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 13 odbył się XVIII Międzyszkolny Konkurs adresowany do uczniów klas I - III "Z lekturą za pan brat". Wzięli w nim udział uczniowie wraz z opiekunami z ostrowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: z klas I: Barbara Skomro i Samuel Pawełczak, Karol Gomółka i Anatol Jaworski z klas II oraz Lena Matecka i Aleksandra Baranowska z klas III. Uczniowie klas pierwszych wykonywali zadania w formie rozwiązania krótkiego testu, a następnie odpowiadali na pytania dotyczące przeczytanych lektur. U uczniów klas drugich oraz trzecich wiedza sprawdzana była za pomocą bardzo szczegółowego testu pisemnego. Wśród laureatów konkursu znalazły  się dwie osoby. I miejsce zajęłą Barbara Skomro z klasy Ia, a II miejsce zajął Samuel Pawełczak z klasy Ic. Reprezentantom dzieci z klas II i III naszej szkoły nie udało się zdobyć miejsca na podium, ale wyniki ich testów były tuż poza podium. Laureaci konkursu odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe. Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom ogromnej wiedzy, podjęcia konkursowego trudu i miłości do literatury dziecięcej.

Opracowała: B. Gruszczyńska - Kozan

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!