W dniu 5 marca najlepsi matematycy naszej szkoły zmagali się z zadaniami w I etapie VIII Powiatowego Konkursu Matematycznego. Uczestników powitała wicedyrektor szkoły pani Iwona Wojciechowska, życząc im jak najlepszych wyników i owocnej pracy. Uczniowie mieli do rozwiązania test składający się z 10 zadań zamkniętych i 5 otwartych. Rozwiązanie tych zadań wymagało umiejętności logicznego myślenia i dużej wiedzy matematycznej. Spośród 27 uczestników klas VI ośmioro uzyskało powyżej 50% punktów możliwych do zdobycia. Są to:

• Jakub Forycki VI c

• Szymon Małyszka VI c

• Joanna Szukowska VI d

• Wiktoria Kocińska VI e

• Michał Barański VI c

• Ksawery Korczewski VI i

• Barbara Muzyka VI c

• Mikołaj Grzybkowski VI c

Prace tych uczniów zostaną przesłane do organizatora konkursu. Komisja konkursowa zakwalifikuje 30 najlepszych uczestników do finału.

Opracowała: M. Ligęza

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd