Duet Marta Mrowińska oraz Kinga Kaźmierczak uczennice klasy VIb, zostały laureatkami VI Szkolnego Konkursu Artystycznego "Mamy Talenty".

We wtorkowe południe na „talentowej” scenie zaprezentowało się 22 uczniów naszej szkoły. Młodzi artyści przygotowali prezentacje wokalne, taneczne, instrumentalne oraz plastyczne. Nie zabrakło również aranżaącji wiersza oraz ciekwych opowieści historycznych. Konkursowe występy oceniało profesjonalne jury. Obradom przewodniczyła Pani Anna Pyszel, od wielu lat związana ze światem muzyki. Na nasze zaproszenie odpowiedziała Pani Teresa Neugebauer, instruktor tańca, która jest z nami od pierwszej edycji konkursu. Cieszymy się, że w jury znalazła się wszechstronnie utalentowana Pani Agnieszka Resler. Podczas poszczególnych prezentacji komisja oceniała młodych artystów w trzech obszarach - poprawność wykonania, interpretacja oraz wyraz artystyczny. Nasi eksperci przyznali trzy nagrody główne oraz cztery wyróżnienia. Drugą nagrodę otrzymała Antonina Matyśkiewicz, uczennica klasy Vb, która oczarowała jury swoimi zdolnościami rysunkowymi. Natalia Rogala również uczennica klasy Vb za zaprezentwanie swoich nieprzeciętnych umiejętności woklanych otrzymała trzecią nagrodę konkursu. Wyróżnienia powędrowały do wokalistek Olgii Włodarczyk uczennicy klasy VIb, oraz Zofii Olszanowskiej uczennicy klasy IIc, tancerki Oliwii Koziarskiej uczennicy klasy Vb, oraz Martyny Stawickiej uczeninicy klasy VIh, która zaśpiewała i zagrała na gitarze samodzielnie skomponowany utwór. 

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które wręczyła Dyrektor Szkoły Pani Justyna Uciechowska. Swoje talenty podczas koncertu prezentowali: Guzenda Wanda (aranżacjacja wiersza), Piwińska Izabela (śpiew), Jaworski Anatol (ciekawostki historyczne), Kowalska Agata (gra na gitarze), Dziuba Maja (taniec), Matecka Lena (taniec akrobatyczny), Zimna Hanna (śpiew) Urbianiak Nina (śpiew), Jurasik Julia (śpiew), Nowak Helena (lepienie z plasteliny) Aleksandra Bury - Przybylska (rysowanie), Szebesta Maja (śpiew), Zawadka Magdalena (gra na skrzypcach). Jury Konkursu podkreśliło fakt, że poziom wszystkich prezentacji był bardzo wysoki, a wyłonienie wyróznionych osób było nie lada wyzwaniem. Koncert poprowadziła Wiktoria Czerniak uczennica klasy VIIIb.

Konkurs "Mamy Talenty" został zorganizowany z myślą o uczniach naszej szkoły, którzy chcieli zaprezentować koleżankom i kolegom swoje zdolności w różnych dziedzinach artystycznych, w ten sposób zachęcić ich do rozwijania swoich talentów i zainteresowań. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych występów i życzymy dalszych sukcesów!

Opracował: M. Berkowski

Fotorelacja wykonana przez uczennice należące do "Małej Szkoły Medialnej" ZOBACZ

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!