W niedzielę, 23 października 2016 roku, w Parku 600–lecia przy Alei Solidarności (Kozi Borek) w godzinach od 14.00 do 16.00 po raz drugi obchodziliśmy Miejskie Święto Drzewa. W ubiegłym roku szkolnym swoje drzewka zasadzili uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów, a w tym dzieci z miejskich przedszkoli.

     W trakcie tegorocznych obchodów rozdano bezpłatnie sadzonki drzew z gatunku: świerk, dąb, buk, klon, lipa, jarząb, brzoza, sosna, daglezja. Podczas akcji można było nauczyć się jak prawidłowo posadzić drzewo i jak je rozpoznać. Pan Paweł Dolata z Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków opowiadał, jak zbudować budkę i karmik. Na stoiskach Nadleśnictwa Antonin, Miejskiego Zakładu Zieleni oraz Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego przygotowano gry i zabawy. Dla dzieci przygotowano gadżety z kampanii miejskiej „Chcemy oddychać w Ostrowie” oraz stoisko SP5, na których dzieci robiły ludziki z kasztanów, bukiety z liści, naszyjniki z darów jesieni.

      Udział w akcji wzięli uczniowie i rodzice z naszej szkoły. Bardzo nas cieszy, że na naszym osiedlu przybyło drzew, bo jak wiadomo to one oczyszczają atmosferę ze szkodliwych pyłów i dwutlenku węgla. Musimy o nie dbać, po jak powiedziała Prezydent Ostrowa Wielkopolskiego pani Beata Klimek „Ziemię mamy jedną i nie mamy biletu na inną planetę”.

Opracowała: E. Skupińska

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!