W 54. Biegu Republiki Ostrowskiej uczestniczyła rekordowa liczba zawodników. Od wczesnych godzin porannych na ostrowskim rynku królowało bieganie. Pierwsze odbyły się biegi młodzieżowe w poszczególnych kategoriach, które rozegrane zostały na stałej trasie. Ponad 30 uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego Macieja Staszaka i Marcina Krzyżanowskiego pokonali trasę o długości 600 m.

Najlepszymi wynikami popisali się: Kinga Orchowska z klasy 4D zdobywając III miejsce w kategorii dziewcząt z klas czwartych oraz Mateusz Sobczak z klasy 6C, który wywalczył II miejsce w kategorii chłopców z klas szóstych. Wszyscy biegacze otrzymali pamiątkowe medale, natomiast miejsca na podium gwarantowały zdobycie okazałych pucharów. Na mecie nie zabrakło rownież ciepłej herbaty i grochówki.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu i życzymy dalszych sukcesów sportowych. Organizatorem imprezy była Gmina Miasto Ostrów Wielkopolski, natomiast współorganizatorem Klub Sportowy ICE-MAT Team.

Opracował: M. Staszak