26 lutego odbyły się w naszej szkole działania związane z innowacją pedagogiczną „Zawsze dobrze bawię się”, która jest prowadzona przez nauczycielki świetlicy szkolnej: Sylwię Larek, Joannę Marcinczak i Weronikę Piaskowską. To już trzeci rok szkolny nasza innowacja dedykowana jest uczniom klas I-III, którzy uczęszczają na zajęcia w świetlicy szkolnej. Do prowadzenia zajęć wykorzystywana jest Metoda Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne, zabawy z chustą animacyjną Klanza oraz zabawy słowno-muzyczne w języku angielskim. Ćwiczenia prowadzone metodą W. Sherborne, mają na celu stworzenie dziecku okazji do poznania własnego ciała, usprawnienia motoryki, poczucia własnej siły, sprawności a w związku z tym swoich możliwości ruchowych. Wszelkie zadania odbywające się w parach lub w grupie sprawiają, że dziecko czuje się bezpiecznie i chętniej podejmuje wyzwania. Ćwiczenia prowadzone tą metodą stanowią dla dzieci dużą atrakcję i powodują wesołą zabawę w grupie. Stwarzają możliwości do twórczego działania oraz pobudzają spontaniczność, jak również aktywność własną dziecka. Na zajęciach dzieci poznają także nowe słownictwo, zwroty oraz doskonalą umiejętności językowe. W przyswajaniu języka pomaga im też śpiewanie krótkich piosenek w języku angielskim. Wiele radości sprawiają uczniom zabawy ruchowe z wykorzystaniem chusty Klanza. Podczas tych zabaw nigdy nie jest nudno. Zapraszamy na kolejne zajęcia, które odbędą się już w marcu.
 
Opracowały: S. Larek, J, Marcinczak, W. Piaskowska

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!