18 maja 2020 roku obchodzimy uroczystość setnych urodzin patrona naszej szkoły Jana Pawła II. Do tego święta cała społeczność uczniowska wraz z gronem pedagogicznym przygotowywała się już od października ubiegłego roku. Zaplanowano w naszej szkole wiele działań, które miały na celu przypomnienie, przybliżenie, a czasami i poznawanie na nowo dostojnego Jubilata, przez wszystkich uczniów szkoły.

Świętowanie rozpoczęliśmy od uroczystego Dnia Patrona w dniu 16 października 2019 roku. W listopadzie gościliśmy uczniów klas czwartych szkół podstawowych Ostrowa Wielkopolskiego, którzy wzięli udział w kolejnej edycji Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Janie Pawle II. W trakcie konkursu ks. Łukasz Zawidzki przedstawił uczniom, ich opiekunom i gościom prelekcję na temat „Jan Paweł II i góry”.

W grudniu nasi uczniowie wzięli udział w świątecznej akcji charytatywnej „z Janem Pawłem II dla potrzebujących”, zbieraliśmy również środki opatrunkowe dla ludzi z najbiedniejszych części Świata, którymi opiekują się duchowni pracujący na misjach.

W lutym bieżącego roku Zespół ds. Patrona Szkoły opracował plan wielu rocznicowych działań, ale sytuacja epidemiczna w naszym kraju sprawiła, że tylko kilka z nich możemy w obecnie zrealizować. Wychowawcy i katecheci zdalnie przeprowadzili lekcje poświęcone życiu Karola Wojtyły. Uczniowie klas I-III aktywnie włączyli się w obchody, tworząc piękne prace plastyczne w różnych technikach. Można je podziwiać na stronie internetowej SP9 oraz na profilu na FB. Najpiękniejsze prace zostaną wyróżnione i nagrodzone.

Mimo zdalnego nauczania, uczniowie podjęli też realizację ogłoszonego konkursu literackiego dla klas IV-VIII. Wszyscy uczniowie w tych dniach, w ramach edukacji muzycznej uczą się ukochanej piosenki oazowej Papieża. Każde dziecko zapoznane zostało z tekstem „Barki” i przykładami jej aranżacji, by mimo nauki zdalnej mogło włączyć się wraz z rodzicami w „śpiewanie” dla Jubilata.

Fasada budynku naszej szkoły także przybrała odświętny charakter. Nad wejściem do szkoły umieszczony został portret Świętego Jana Pawła II, który z uśmiechem każdego wita. Wszystkie okna zostały udekorowane papieskimi barwami i wizerunkami Patrona.

Wiele zaplanowanych działań niestety nie uda się zrealizować ze względu na warunki pracy i nauki w czasie pandemii. Wiele z nich zostało przeniesionych na październik tego roku. Do najważniejszych wydarzeń należy uroczysty koncert z okazji Urodzin Jana Pawła II i okolicznościowe wystawy. 16 października 2020 roku wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami planują uroczyście zaśpiewać „Barkę” w hali sportowej szkoły. Klasy sportowe wezmą udział w rozgrywkach sportowych z Janem Pawłem II, który tak bardzo kochał sport.

18 maja 2020 roku, DYREKCJA SZKOŁY, GRONO PEDAGOGICZNE i CAŁA SPOŁECZNOŚĆ SZKOLNA swoją nauką, pracą, a podczas katechezy modlitwą, pragną uczcić SETNE URODZINY WIELKIEGO POLAKA I PATRONA SZKOŁY, wierząc, że wszystkim nam ześle zdrowie i pomyślność na każdy dzień.

PRACE UCZNIÓW WYKONANE Z OKAZJI 100- LECIA JANA PAWŁA II

KLASY 1-3

KLASY 4-8

Opracowały: B. Gruszczyńska- Kozan, M. Gryczka

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!