Upowszechnianie czytelnictwa w świetlicy praktykujemy codziennie. Czytamy bajki, baśnie i opowiadania należące do kanonu literatury dziecięcej. Dodatkowe zajęcia czytelnicze pod kierunkiem p. Małgorzaty Urban prowadzone są w każdy piątek oraz cykliczne w czwartki. Zapraszam i zachęcam do przeniesienia się w cudowny świat fantazji i wyobraźni wypływający z czytanych książek.

     W związku z XV rocznicą nadania naszej szkole imienia Jana Pawła II w dniach 19, 20 i 21 października dzieci ze świetlicy odwiedziły bibliotekę szkolną, aby obejrzeć wystawę książek o Ojcu Świętym. Uczniowie z zaciekawieniem przeglądali publikacje i czytali wybrane fragmenty dotyczące życia papieża. Następnie wysłuchali czytanego przez nauczyciela tekstu zatytułowanego „Wędrówki chłopca z Wadowic”. Dzięki tej wystawie dzieci przybliżyły sobie jeszcze bardziej postać patrona szkoły oraz zauważyły jak wiele wydawnictw na temat osoby i pontyfikatu Jana Pawła II znajduję się w naszej bibliotece.

Opracowała: M. Urban

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!