Radosław Wojdal - uczeń klasy 5c uzyskał tytuł Laureata II - go stopnia w ogólnopolskim konkursie matematyczno - informatycznym InstaLogik. Konkurs obejmował trzy etapy, w których uczeń uzyskał 245 na 300 możliwych punktów. Do ścisłego finału w dniu 28 marca przystąpiło 200 uczestników z całej Polski. 

Konkurs zorganizowany był przez InstaKod Sp z o.o., twórcę programu nauczania, środowiska programistycznego i podręczników informatyki w klasach 4-8 oraz Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie, publiczną placówkę doskonalenia nauczycieli.

Adresowany był do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu było zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi i rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Opracowała: K. Śliwińska

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!