Czy w dobie pandemii można przeprowadzić ciekawe zajęcia w terenie? Oczywiście, że tak. Uczniowie klas V oraz VIi od trzech tygodni mają możliwość uczestnictwa w "onlinowych" zajęciach terenowych. Najlepszym sposobem nauki jest bowiem możliwość obserwacji. By móc doświadczać, powstał pomysł zaproszenia uczniów na transmitowane na żywo poprzez platformę Microsoft Office 365 Teams zajęcia, które odbywają się w podostrowskim kompleksie leśnym Bagatela oraz w Dąbrowach Krotoszyńskich. Zajęcia prowadzone są przez p. Martynę Psikus oraz p. Magdalenę Przybył - nasze nauczycielki biologii. Podczas cyklu spotkań uczestnicy zapoznają się z roślinami nagonasiennymi oraz okrytonasiennymi - ich różnorodnością, sposobami rozprzestrzeniania, zapylania; na własne oczy odkrywają budowę mchów czy paprotników, poznają roślinność związaną z okrajkami, lasami mieszanymi, łąkami kwietnymi; ważnym aspektem jest również obserwacja współzależności pomiędzy roślinami a zwierzętami.


Opracowała: M. Psikus

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!