5 marca odbył się w naszej szkole I etap XIII Powiatowego Konkursu Matematycznego. Do konkursu przystąpiło 27 szóstoklasistów, ośmioro uzyskało powyżej 50% punktów możliwych do zdobycia. Prace tych uczniów zostały przesłane do organizatora konkursu w celu wyłonienia przez Komisję Konkursową 30 najlepszych uczestników do finału. Niestety finał zaplanowany na 7 maja nie mógł się odbyć tym terminie, ani w żadnym innym przed końcem roku szkolnego. Przewodnicząca Powiatowej Komisji Konkursowej, pani Daniela Moch, zdecydowała, żeby ustalić listę finalistów na podstawie wyników uzyskanych przez uczniów. W I etapie konkursu wzięło udział 295 uczniów z 32 szkół powiatu ostrowskiego. Powiatowa Komisja Konkursowa przeanalizowała prace uczniów i ogłosiła wyniki.


Bardzo ucieszyła nas wiadomość, że I miejsce i tytuł Mistrza Matematyki Powiatu Ostrowskiego uzyskał Jakub Forycki z klasy VI c.

 

Jesteśmy tym bardziej zadowoleni, że wśród 30 finalistów jest aż siedmioro szóstoklasistów z naszej szkoły. Oprócz Jakuba są to:


Szymon Małyszka kl. VI c
Joanna Szukowska kl. VI d
Wiktoria Kocińska kl. VI e
Michał Barański kl. VI c
Ksawery Korczewski kl. VI i
Barbara Muzyka kl. VI c

Uczniowie otrzymają dyplomy i nagrody w dniu zakończenia roku szkolnego.

Gratulujemy!


Opracowała: Ewa Waleńska

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!