W związku z pandemią i wprowadzeniem zdalnego nauczania zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, zostali postawieni przed trudnym zadaniem. Starając się sprostać oczekiwaniom, nasza szkoła rozpoczęła korzystanie z platformy Office 365, w tym aplikacji Teams. Zaowocowało to licznymi lekcjami online, zadaniami wykorzystującymi nowoczesne technologie, a także ułatwiło kontaktowanie się uczniów z nauczycielami. W ostatnim czasie zdecydowana większość społeczności szkolnej korzystała z zasobów w/w platformy. Dzięki temu szkoła otrzymała tytuł "Szkoły w Chmurze Microsoft" nadawany placówkom, które podjęły się trudnego procesu transformacji sposobu nauczania.

Szkoła w Chmurze Microsoft to:

  • Szkoła bazująca na technologii Microsoft np. Office 365, jednocześnie integrująca nowe modele uczenia się i nauczania, oraz sposoby komunikacji i współpracy pomiędzy nauczycielami, pracownikami, uczniami i rodzicami.
    Szkoła, w której kadra pedagogiczna odgrywa kluczową rolę i jest gotowa na doskonalenie warsztatu pracy z wykorzystaniem nowych technologii, a także ucząca, jak z tej technologii korzystać w procesie zdobywania wiedzy i kompetencji przez uczniów.
  • Szkoła przygotowująca uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji. To także szkoła, która koresponduje ze zmianami ekonomicznymi i społecznymi, a przez to przygotowuje swoich uczniów do aktywnego podejmowania wyzwań edukacyjnych i zawodowych po opuszczeniu szkoły.
  • Dołączenie do ogólnopolskiej sieci Szkół w Chmurze Microsoft to prestiżowe wyróżnienie dla szkoły potwierdzone certyfikatem Szkoła w Chmurze Microsoft.

A także zaproszenie do światowych programów takich jak:

  • Microsoft Innovative Expert Educator – globalnej sieci innowacyjnych nauczycieli
  • Showcase School czyli globalnej sieci innowacyjnych szkół

Więcej o programie można przeczytać pod linkiem: aka.ms/SzkolaMicrosoft

Cieszymy się z otrzymanego wyróżnienia i jesteśmy przekonani, że po powrocie do szkół będziemy nadal wykorzystywać nowoczesne aplikacje Microsoft, które pomogą w codziennej nauce.

Opracowała: A. Resler

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!