W poniedziałek 22 czerwca 2020 roku odbył się finał VIII Wielkopolskiego Konkursu Historycznego ,,Marszałek Józef Piłsudski” z udziałem 8 najlepszych drużyn ze szkół podstawowych z całej Wielkopolski. Miło nam poinformować, że I miejsce w konkursie zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 9 im. Św. Jana Pawła II w Ostrowie Wielkopolskim w składzie Norbert Kaczmarek i Kacper Portasiak pod opieką nauczyciela historii Dariusza Pietraszka. Konkurs został zorganizowany przez Wielkopolski Związek Oficerów Rezerwy RP im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz objęty honorowym patronatem Wojewody Wielkopolskiego Łukasza Mikołajczyka i Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. W środę 24 czerwca do szkoły osobiście przybyli przewodniczący Związku Oficerów płk dypl. w st. spocz. Jacenty Góral i jego zastępca mjr w st. spocz. mgr inż. Jacek Behrendt aby na ręce dyrektor Justyny Uciechowskiej oraz wicedyrektor Marii Gryczki złożyć gratulacje oraz wręczyć uczniom nagrody za zdobycie I miejsca. Nagrody otrzymały również uczennice Anna Kaczmarek i Olga Uciechowska, które zajęły IV miejsce w finale. Tegoroczny konkurs został zorganizowany w 100 rocznicę Bitwy Warszawskiej i był rekordowy pod względem ilości uczestników. Wystartowały w nim 83 dwuosobowe drużyny (166 uczniów) z 52 szkół z całej Wielkopolski.


Opracował: Dariusz Pietraszek

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!