W tym roku szkolnym nasza szkoła przystąpiła do realizacji programu „Chroń Dziecięce Uśmiechy”, który będzie realizowany na poziomie klas I-III i IV-VI. Dla młodszych uczniów został opracowany zeszyt „Ja i moje zęby”, a dla starszych „Ja i mój uśmiech”.

     Celem projektu jest edukacja dzieci w wieku szkolnym w zakresie prawidłowej higieny jamy ustnej. Omawia szczegółowo zasady mycia zębów i przestrzegania zasady „czterech kroków” dbania o zęby. Zapoznaje uczniów z terminem profilaktyka, a w szczególności z profilaktyką fluorową. Ma również na celu uświadomienie uczniom związku między właściwym odżywianiem a zdrowiem zębów i konieczności regularnych kontroli u lekarza dentysty.

     Program „Chroń Dziecięce Uśmiechy” powstał we współpracy Polskiego Czerwonego Krzyża i firmy Wrigley Poland. Do programu włączyło się również Polskie Towarzystwo Stomatologiczne oraz Polskie Towarzystwo Stomatologii Dziecięcej.

    Prozdrowotna edukacja uczniów prowadzona od najmłodszych lat jest podstawą do budowania właściwych postaw w przyszłości.

Opracowała: B. Szpera

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!