18 października uczniowie klasy III e wraz z wychowawcą panią Patrycją Portasiak oraz nauczycielką świetlicy panią Sylwią Larek brali udział w warsztatch kulinarnych w Zespole Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim. Zajęcia zorganizowała mama jednego z uczniów, pani Agnieszka Gawarecka.

Dzieci z zaangażowaniem wspólnie z pomocnikami przygotowywali przepyszne potrawy, takie jak:
- pizzerinki z serem i szynką,
- pająki z parówek i makaronu,
- mumie z parówek i ciasta francuskiego,
- słodkie ślimaki z serem,
- babeczki - muffinki marchewkowe.

Uczniowie z precyzją kroili wszystkie składniki, z poświęceniem przygotowywali ciasta, nadzienia. Po ukończeniu potraw wspólnie skosztowali tych smakołyków.

Trzecioklasiści wrócili do szkoły zmęczeni, ale pełni wrażeń i satysfakcji. Smakowitymi wypiekami została obdarowana również dyrekcja naszej szkoły.

Opracowała: P. Portasiak

DMC Firewall is a Joomla Security extension!