24 października i 7 listopada naszą szkołę odwiedzili wyjątkowi goście, którzy przeprowadzili zajęcia detektywistyczne dla klas: II e i III f. Pomocnicy Sherlocka Holmesa w ciekawy sposób wprowadzili nas w świat zagadek. Uczniowie mieli za zadanie odgadnąć szyfr do sejfu, w którym znajdowała się niespodzianka.

     Aby tego dokonać kilkuosobowe grupy musiały zmierzyć się z różnymi zagadkami logicznymi, które wymagały wytężenia wszystkich zmysłów i wyjątkowo zgodnej współpracy w zespołach. Wszystkim grupom udało się otworzyć kłódki do walizek i skrzynek, w których znajdowały się kolejne cyfry kodu. Uszeregowane według zapisanego szyfru i wprowadzone na klawiaturze sejfu pozwoliły na dostanie się do jego środka. W znajdującym się wewnątrz liście Sherlock Holmes podziękował dzieciom za pomoc i nagrodził wszystkich lizakami.

     Zajęcia detektywistyczne bardzo spodobały się uczniom, którzy już nie mogą doczekać się kolejnych zadań proponowanych przez detektywów z BlackOut.

Opracowała: A. Resler

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd