Za oknem złota polska jesień. W naszej bibliotece też zrobiło się jesiennie, a to za sprawą "skarbów jesieni", które pojawiły się w czytelni oraz pierwszego spotkania z przedszkolakami w ramach programu „PoczytajMy”.

     Wizyta rozpoczęła się od zapoznania się z utworem "Agatka na tropach jesieni" autorstwa Marcina Przewoźniaka. Przeczytany przez Julię Mazurek tekst i piękne ilustracje Zbigniewa Dobosza wyświetlane w postaci slajdów na tablicy interaktywnej wprowadziły wszystkich w jesienny nastrój.

     Po krótkiej rozmowie z dziećmi dziewczynki z koła bibliotecznego wraz z małymi gośćmi zabrały się do pracy. Z kolorowych liści maluchy z pomocą starszych koleżanek wykonały piękne kompozycje plastyczne.

     Zajęcia były częścią projektu "Biblioteka - książkowy skarbiec" realizowanego w ramach ogólnopolskiego programu "PoczytajMy”.

     Program ma na celu kształtowanie nawyku czytania książek i promuje czytelnictwo wśród młodych. Młodzież czytając dzieciom wspiera ich rozwój: rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata i uczy wartości moralnych.

     Praca z małymi dziećmi może wiele nauczyć młodych wolontariuszy: rozwija odpowiedzialność i cierpliwość, buduje poczucie wartości, pomaga pokonać nieśmiałość, pozwala zdobyć doświadczenie w pracy na rzecz innych, ale przede wszystkim przynosi dużo radości.

     Program "PoczytajMy" realizowany jest w bibliotece w ramach koła bibliotecznego, a czytającymi wolontariuszkami są uczennice z klasy VI c: Oliwia Antczak , Julia Mucha, Julia Mazurek, Marta Neugebauer, Natasza Szubert, Gabriela Zawadka i Amelia Świgoniak. Dziewczynki pod opieką i wsparciem pani bibliotekarki Renaty Sikory przygotowują spotkania w bibliotece dla dzieci z grupy VII Przedszkola nr 15. W każdą środę przedszkolacy będą wysłuchiwać przygotowany przez wolontariuszki tekst oraz będą uczestniczyć w zajęciach plastycznych, ruchowych lub multimedialnych.

Opracowała: R. Sikora

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!