11 listopada 1918 roku to jedna z najważniejszych dat w dziejach Polski. Przypomina nam o 123 latach niewoli, podczas których nasz kraj nie istniał na mapie.

      W przeddzień tego ważnego święta wychowawcy klas I-III wprowadzili uczniów w atmosferę wydarzeń dotyczących Święta Niepodległości. W skrócie zobrazowali sytuację polityczną naszego kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Uczniowie w skupieniu i z dużym zainteresowaniem oglądali prezentację multimedialną, słuchali pieśni patriotycznych, w godnej postawie odśpiewali hymn państwowy. Na zakończenie lekcji dzieci wykonały prace plastyczne związane z symbolami narodowymi.

     Zajęcia okazały się bardzo pouczającą lekcją historii, nawet nasi najmłodsi patrioci zrozumieli jakim ważnym dla Polaków dniem jest 11 listopada.

Opracowała: M. Wojtczak

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!