9 listopada 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się eliminacje do finału powiatu ostrowskiego turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. W rozgrywkach brały udział dzieci w kategorii U12, czyli zawodnicy z klas czwartych i piątych. W eliminacjach startowało siedem drużyn. Piłkarze nożni „dziewiątki” po rozegraniu czterech trudnych meczów zdobyli mistrzostwo Ostrowa Wielkopolskiego i awansowali do dalszej części rozgrywek.

Szkołę reprezentowali: Maksymilian Dziuba, Piotr Igielski, Jakub Pietrzak, Hubert Jurasik, Igor Ziółkowski, Gustaw Wodniczak, Tomasz Wieschalla, Kacper Kaszuba, Bartosz Nitka. Opiekunem zespołu był pan Przemysław Nowak.

Serdeczne podziękowania kierujemy do mam zawodników: pani Katarzyny Dziuby i pani Pauliny Dudziak za wspaniałą opiekę nad drużyną podczas turnieju.

Opracował: P. Nowak