W ramach realizacji projektu „Spotkanie w bibliotece z ...” na nasze zaproszenie odpowiedział senator RP Łukasz Mikołajczyk. W szkolnej bibliotece parlamentarzysta spotkał się z czwartoklasistami, aby przeczytać im fragmenty książki Joanny Olech i Edgara Bąka „Mam prawo i nie zawaham się go użyć”. Lektura i temat wybranych fragmentów korespondował z przypadającym 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka. Uczniowie bardzo uważnie wysłuchali przeczytanych opowiadań. Dopełnieniem spotkania była ciekawa rozmowa o wysłuchanych historiach i opisanych sytuacjach.

     Na zakończenie były podziękowania, wspólna, pamiątkowa fotografia i słodkie niespodzianki dla uczestników spotkania. Organizatorkami czytelniczego spotkania były bibliotekarki pani Renata Sikora i Maria Grobelna oraz nauczycielka języka polskiego pani Karolina Winiecka.

     Akcja organizowana jest w ramach kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.

Opracowała: K. Winiecka

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!