Uczniowie naszej szkoły Szymon Konieczny z klasy 6e, Julia Mazurek z klasy 6c oraz Piotr Olszak z klasy 6c zdobyli IV miejsce w konkursie "Matematyczny Ostrów", który odbył się w Gimnazjum nr 4.

     Rywalizacja łączyła w sobie matematykę z wiedzą dotyczącą naszego miasta. W turnieju wzięło udział siedem ostrowskich szkół podstawowych. Turniej składał się z pięciu etapów. W pierwszej rundzie każda drużyna losowała dwa pytania matematyczne. Większość zespołów nie miała tu większych problemów, gdyż pytania były krótkie i stosunkowo łatwe, jak dla uczniów szóstej klasy szkoły podstawowej. W kolejnym etapie każda z drużyn otrzymała mapę Ostrowa Wielkopolskiego. Następnie miała za zadanie zaznaczyć na niej podane na liście miejsca i budynki. Z tymi poleceniami nasi uczniowie poradzili sobie bardzo dobrze. W następnym etapie należało odpowiednio podpisać zdjęcia przedstawiające obiekty architektoniczne znajdujące się w naszym mieście. Fotografie bardzo często zawierały detale poszczególnych budynków.

     Ostatni etap był rozstrzygający dla całego konkursu, ponieważ można było zdobyć wiele punktów. Zawierał on w sobie rozbudowane zadania tekstowe wymagające zdolności rachunkowych, ale także zastosowania odpowiedniej strategii. Po wszystkich etapach komisja konkursowa przyznała naszym uczniom IV miejsce. Bardzo niewielka ilość punktów dzieliła nas od podium, które zajęły kolejno następujące szkoły: Szkoła podstawowa nr 7, Szkoła Podstawowa nr 5 oraz „Edukator”. Uczniów do konkursu przygotowywali p. Ewa Waleńska oraz p. Marek Berkowski.

Opracowały: M. Waleńska, M. Ligęza

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is a Joomla Security extension!