Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w Mediteście – ogólnopolskim konkursie na temat zdrowia i jego ochrony. Celem konkursu było promowanie wśród uczniów zdrowego trybu życia, pogłębienie znajomości budowy i funkcjonowania własnego organizmu, zwiększenie ich świadomości względem zagrożeń dla zdrowia i życia ludzkiego oraz postępowania w nagłych wypadkach.

Udział w konkursie poprzedziły przygotowania. Uczniowie rozwiązywali testy z lat ubiegłych, konsultowali się z nauczycielami przyrody i uczestniczyli w spotkaniu z pielęgniarką szkolną, na którym zostały im przybliżone wszystkie trudniejsze zagadnienia związane ze zdrowiem i jego ochroną.

W dniu 17 listopada 2016 r. 36 czwartoklasistów oraz 111 uczniów z klas piątych i szóstych przystąpiło do rozwiązywania testów. Pani dyrektor Iwona Wojciechowska przywitała uczestników, życząc im powodzenia i najlepszych wyników. Niektóre pytania sprawiły dzieciom kłopot. Autorzy testu pytali m.in. o zoonozy, choroby wirusowe, beta-karoten, tężec, traumatologa czy też o toksoplazmozę. Na wyniki musimy poczekać do 5 stycznia 2017 r. Jednak już teraz gratulujemy wszystkim tak rozległej wiedzy i trzymamy kciuki za dobre wyniki.

Opracowała: E. Skupińśska