aktywna tablica 2
AKTYWNA TABLICA

(program rządowy na lata 2017-2019)

www.aktywna-tablica.info

Program Aktywna Tablica realizowany jest w naszej szkole od września 2017 r. Pomaga on uczniom oraz nauczycielom rozwijać umiejętność stosowania nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej co jest głównym punktem w zapewnieniu wysokiej jakości edukacji. Jest to program rządowy, dofinansowujący nowoczesną pomoc informatyczną i edukacyjną dla szkół. W ramach programu szkoła wzbogaciła się o 65 - calowy, nowoczesny monitor interaktywny, którzy wspaniale urozmaica lekcje. Dodatkowo szkoła otrzymała dwa zestawy głośników wykorzystywanych podczas wszelkich uroczystości szkolnych.

Realizacja projektu obejmuje wszystkie oddziały szkoły oraz nauczane przedmioty.

Skład zespołu nauczycielskiego powołanego w ramach realizacji rządowego programu "Aktywna Tablica"
1. Agnieszka Resler - przewodnicząca, e-koordynator
2. Barbara Biernaczyk - członek zespołu
3. Katarzyna Śliwińska - członek zespołu
4. Marek Berkowski - członek zespołu

 

Scenariusz lekcji informatyki z wykorzystaniem Aktywnej Tablicy "Podróż po Europie": POBIERZ

Scenariusz lekcji informatyki z wykorzystaniem Aktywnej Tablicy "Wiosenne programowanie": POBIERZ

     "W dobie cyfryzacji i nasycenia multimediami, w której informacje dostępne są „na jeden klik”, wyzwaniem dla nauczyciela staje się zdobycie i zatrzymanie uwagi ucznia na dłużej. Tradycyjne metody wydają się nie tylko archaiczne, ale i zawodne. Stąd szkoły chętnie wprowadzają nowinki techniczne jak np. interaktywne tablice czy wizualizery" (źródło: perspektywy.pl "Szkoła XXI wieku - nowe technologie w szkole").

     W naszej szkole nowoczesne technologie odgrywają istotną rolę. Nauczyciele podczas zajęć często wykorzystują komputery, projektory, tablice interaktywne oraz edukacyjne oprogramowanie, które ułatwią uczniom zapamiętanie nowych informacji oraz uatrakcyjnią zajęcia.

     W lipcu b.r. Rada Ministrów przyjęła uchwałę w sprawie Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno - komunikacyjnych na lata 2017 - 2019 "Aktywna tablica". Program ten opiera się na założeniu, że nowoczesna szkoła powinna rozwijać kompetencje uczniów, którzy mają być przygotowani do życia w społeczeństwie informacyjnym. Na program w latach 2017 - 2019 przewidziano kwotę 224 mld zł z budżetu państwa. Wsparcie dla szkoły obejmuje zakup tablic interaktywnych, projektorów, monitorów interaktywnych lub zestawów nagłaśniających na łączną kwotę 17 tysięcy złotych.

     W Ostrowie Wielkopolskim wsparcie w bieżącym roku szkolnym otrzyma 6 szkół podstawowych. Wśród nich jest również nasza szkoła, która do końca grudnia 2017 r. otrzyma dofinansowanie na zakup monitora interaktywnego o przekątnej 65 cali oraz bezprzewodowych zestawów nagłaśniających.

     Możemy byc pewni, że nowoczesny sprzęt stanie się dużą atrakcją podczas zajęć lekcyjnych i dodatkowych.

Opracowała: A. Resler

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!