aktywna tablica 2
AKTYWNA TABLICA

(program rządowy na lata 2017-2019)

www.aktywna-tablica.info

Program Aktywna Tablica realizowany jest w naszej szkole od września 2017 r. Pomaga on uczniom oraz nauczycielom rozwijać umiejętność stosowania nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej co jest głównym punktem w zapewnieniu wysokiej jakości edukacji. Jest to program rządowy, dofinansowujący nowoczesną pomoc informatyczną i edukacyjną dla szkół. W ramach programu szkoła wzbogaciła się o 65 - calowy, nowoczesny monitor interaktywny, którzy wspaniale urozmaica lekcje. Dodatkowo szkoła otrzymała dwa zestawy głośników wykorzystywanych podczas wszelkich uroczystości szkolnych.

Realizacja projektu obejmuje wszystkie oddziały szkoły oraz nauczane przedmioty.

Skład zespołu nauczycielskiego powołanego w ramach realizacji rządowego programu "Aktywna Tablica"
1. Agnieszka Resler - przewodnicząca, e-koordynator
2. Barbara Biernaczyk - członek zespołu
3. Katarzyna Śliwińska - członek zespołu
4. Marek Berkowski - członek zespołu

 

Scenariusz lekcji informatyki z wykorzystaniem Aktywnej Tablicy "Podróż po Europie": POBIERZ

Scenariusz lekcji informatyki z wykorzystaniem Aktywnej Tablicy "Wiosenne programowanie": POBIERZ

     Szkoła Podstawowa nr 9, jako jedna z sześciu szkół w Ostrowie Wielkopolskim, wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt multimedialny. Już od dziś uczniowie będą mieli okazję pracować z supernowoczesnym monitorem interaktywnym o przekątnej 65 cali. Monitor jest lepszą wersją tablicy interaktywnej. Obraz w jakości 4k, mobilność umożliwiająca na pracę w każdej klasie, podłączony komputer z systemem Windows, nieograniczona praca nawet przy maksymalnym oświetleniu sali, gotowość do pracy zaraz po włączeniu do prądu - wszystkie te cechy spowodowały, że w ramach rządowego programu "Aktywna tablica" postanowiliśmy wnioskować o taki właśnie sprzęt. 

     Monitor już od samego początku zrobił na uczniach i nauczycielach ogromne wrażenie. W ramach lekcji informatyki i zajęć dodatkowych "Godzina z technologią" uczniowie wykonywali szereg zadań rozwijających spostrzegawczość i umiejętność logicznego myślenia. Monitor bardzo uatrakcyjnił zajęcia i z pewnością spowodował, że uczniowie bardziej zaangażowali się w wykonywanie zadań.

     Monitor będzie narzędziem pracy wielu nauczycieli, którzy będą chcieli włączyć multimedia do codziennej pracy. Sprzęt zostanie także z powodzeniem wykorzystany do pracy w ramach Małej Szkoły Medialnej. Dzięki programowi "Aktywna tablica", oprócz monitora interaktywnego, szkoła wzbogaciła się również o dwa bezprzewodowe zestawy nagłośnieniowe, które będą służyć uczniom podczas wszelkich uroczystości szkolnych.

     Bardzo cieszymy się, że nasza szkoła staje się coraz bardziej nowoczesna. W przyszłym roku kalendarzowym czekają nas kolejne nowości związane ze sprzętem pozyskanym dzięki Ostrowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu - do naszej pracowni multimedialnej trafią m. in. nowoczesne lustrzanki cyfrowe, kamera, drukarki, statywy. Bo przecież "Dziewiątka" to szkoła na czasie! 

Opracowała: A. Resler

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

Our website is protected by DMC Firewall!