aktywna tablica 2
AKTYWNA TABLICA

(program rządowy na lata 2017-2019)

www.aktywna-tablica.info

Program Aktywna Tablica realizowany jest w naszej szkole od września 2017 r. Pomaga on uczniom oraz nauczycielom rozwijać umiejętność stosowania nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej co jest głównym punktem w zapewnieniu wysokiej jakości edukacji. Jest to program rządowy, dofinansowujący nowoczesną pomoc informatyczną i edukacyjną dla szkół. W ramach programu szkoła wzbogaciła się o 65 - calowy, nowoczesny monitor interaktywny, którzy wspaniale urozmaica lekcje. Dodatkowo szkoła otrzymała dwa zestawy głośników wykorzystywanych podczas wszelkich uroczystości szkolnych.

Realizacja projektu obejmuje wszystkie oddziały szkoły oraz nauczane przedmioty.

Skład zespołu nauczycielskiego powołanego w ramach realizacji rządowego programu "Aktywna Tablica"
1. Agnieszka Resler - przewodnicząca, e-koordynator
2. Barbara Biernaczyk - członek zespołu
3. Katarzyna Śliwińska - członek zespołu
4. Marek Berkowski - członek zespołu

 

Scenariusz lekcji informatyki z wykorzystaniem Aktywnej Tablicy "Podróż po Europie": POBIERZ

Scenariusz lekcji informatyki z wykorzystaniem Aktywnej Tablicy "Wiosenne programowanie": POBIERZ

W roku szkolnym 2017/2018 SP9, jako jedna z sześciu ostrowskich szkół, przystąpiła do programu "Aktywna Tablica". W związku z tym przez cały rok, we wszystkch klasach, organizowano szereg aktywności związanych z nowoczesnymi technologiami, a koordynatorzy brali udział w różnego rodzaju szkoleniach i lekcjach otwartych w ramach powstałych sieci współpracy.

Ostatnim, podsumowującym program działaniem był I Międzyszkolny Konkurs Wiedzy o Sporcie, którego inicjatorem był pan Wojciech Lesiczka - koordynator "Aktywnej Tablicy" ze Szkoły Podstawowej nr 11. Sprawdzian wiedzy przeprowadzony został w wyjątkowej formie, bo poprzez quiz internetowy na platformie Kahoot!. Wspólna gra 134 uczniów była możliwa dzięki połączeniu przez komunikator internetowy Skype. Do transmisji wykorzystano monitor interaktywny, zakupiony dzięki dofinansowaniu MEN.

W konkursie wzięło udział 30 uczniów klas IV-VI z naszej szkoły. Wśród nich znalazło się dwóch laureatów, którzy stanęli na podium, osiągając rewelacyjne wyniki. I miejsce zajął Maksymilian Dziuba (6b), a III - Jakub Pietrzak (6b). Zaraz za podium, na czwartym miejscu znalazł się Miłosz Skrzypczak (4b). Wygranym serdecznie gratulujemy!

Konkurs wywołał w uczestnikach wiele pozytywnych emocji, a wideotransmisja pozwoliła na integrację uczniów z różnych szkół. Liczymy na kontynuację tego typu działań w przyszłym roku szkolnym.

Opracowała: A. Resler

 

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd