Kubuś Puchatek to postać pełna uroku i swoistego wdzięku. Miś o małym rozumku rozbraja swoimi słowami niejednego smutasa. Książka opowiadająca o przygodach Kubusia i jego przyjaciół jest pełna liryzmu i na pewno mądrości. Stanowi ona już klasykę literatury dziecięcej.

     Biblioteka szkolna już od dziesięciu lat obchodzi uroczyście Urodziny Kubusia Puchatka, które przypadają 14 października. Obchodom towarzyszy konkurs plastyczny pod tytułem „Portret Kubusia Puchatka”. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja twórczości Alana Aleksandra Milne, a przede wszystkim poznanie książek o Kubusiu Puchatku. Zamiarem organizatorów jest także pobudzenie wrażliwości oraz wyobraźni plastycznej dzieci.
W tegorocznej edycji konkursu wzięło udział 37 uczniów klas drugich. Wśród nich znalazło się siedem prac, które wyróżniła komisja konkursowa. Dokonała ona oceny prac według następujących kryteriów: zgodność z tematyką, wykorzystana technika plastyczna, estetyka i pomysłowość oraz samodzielność wykonania.

     Najładniejsze portrety Kubusia Puchatka wykonali: Zofia Kaczmarek, Lena Myszkowska, Nela Mydlak i Julita Jurasik z klasy II a oraz Maja Kaszuba, Antonina Kolodziej i Małgorzata Kurczaba z klasy II b.
Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Opracowała; R. Sikora

 

 

 


stowarzyszenie
 szkola 2 0 talenty pasja bezpieczny internet

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd