Odbyły się kolejne spotkania z dziećmi z Przedszkola nr 15, które są inicjowane przez szkolną bibliotekę w ramach programu „Poczytajmy przedszkolakom”. Dziewczynki z koła bibliotecznego przygotowały zajęcia po hasłem „Warzywa – to samo zdrowie” dla trzech grup przedszkolnych (VII, VIII i IX).

Spotkania rozpoczęły się od odśpiewania przez uczennice piosenki „Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Później piątoklasistki pięknie odczytały wiersz Juliana Tuwima „Warzywa”, była także rozmowa o ulubionych warzywach i ich walorach zdrowotnych. Filmik edukacyjny „Poznajemy najzdrowsze warzywa na świecie” okazał się świetnym podsumowaniem zdobytej wiedzy na temat zdrowego odżywiania.

Na zakończenie przedszkolacy rysowali swoje ulubione warzywo oraz zostali zaproszeni na kolejne spotkanie w bibliotece.

Opracowała: R. Sikora